Ar paminklai visuomet būna tokie brangūs?

paminklaiPastebėjote, kad paminklai šiuo metu yra ganėtinai brangūs ir galvojate kokiomis alternatyvomis pasinaudoti? Lietuvoje jų praktiškai nėra, tad teks kreiptis į įprastas paminklus gaminančias bendroves. Jums reikėtų pasidomėti nebent tuo, kaip kinta paminklų gamybos kainos esant tam tikroms aplinkybėms. Vis dėlto – sutaupyti pinigų paminklo užsakymo metu tikrai galima, tačiau reikėtų vadovautis ir tam tikromis nerašytomis taisyklėmis. Ypač siūloma vengti skubėjimo, nes per jį galite pasirinkti ir brangiausią variantą. Ieškantiems paminklų gamyba užsiimančių bendrovių ar privačių specialistų, pradžioje siūloma apsižvalgyti ką siūlo internete įsikūrę paslaugų teikėjai.

Paminklai pigiau kainuotų tuomet, jeigu jie būtų gaminami standartiškai.

Dabar kiekvienas nori, jog artimo žmogaus kapas būtų papuoštas kažkokiu išskirtiniu paminklu, tačiau verta žinoti, kad kuo labiau išsiskiriantis paminklas turės būti gaminamas, tuo jo kaina bus didesnė. Taip yra dėl to, kad išskirtinių paminklų gamybos atveju teks projektuoti ir patį dizainą, o tam vėlgi – teks leisti pinigus, nes teks samdyti dizainerį arba tai už papildomą mokestį atliks paminklus gaminantys specialistai. Tad, jeigu norite išleisti kuo mažesnę sumą, tai tokiu atveju dairykitės į standartinius gaminius – jie bus pigesni.

Taip pat būtina pabrėžti, kad paminklų kainoms įtaką daro ir akmens rūšis. Pasirinkę kažkokią išskirtinę akmens rūšį, jūs vėlgi – pakeliate kainą ir tiek. Rinkitės standartinius paminklus ir tokiu atveju neteks nerimauti dėl didelių išlaidų.

Jeigu užsakomi ir paminklai, ir jų montavimo paslaugos, ir kapaviečių tvarkymo darbai – kaina kyla aukštyn.

Jums reikia suprasti tai, kad kiekvienas darbas turi būti apmokamas, todėl jeigu paminklus gaminanti bendrovė jūsų pageidavimu turės tą paminklą ir sumontuoti, tai tuomet kaina pakils. Bendrovės pabrėžia, jog jos gamina paminklus, tačiau montavimo darbai į kainą dažniausiai nėra įskaičiuojami. Tas pats liečia kapaviečių tvarkymo paslaugas – jeigu norėsite, kad po paminklo montavimo darbų kapavietė dar ir būtų sutvarkyta kaip reikiant, tai tuomet vėlgi – kaina kyla aukštyn. Pigiausiai apsieitumėte tuomet, jeigu tik užsakytumėte paminklo gamybos paslaugas ir paskui viskuo pasirūpintumėte patys t.y. visus kitus darbus turėtumėte atlikti patys.