Bendras finansavimas

bendras finansavimasPaskolų teikimo veikla susidomėjusiems asmenims nėra būtina registruotis Lietuvos banko esame kreditorių sąraše – dabar yra nemažai bendro finansavimo sistemų, kurios leidžia paprastiems asmenims investuoti savo pinigus į paskolų išdavimą. Tai yra gana paprasta veikla – klientas pateikia kredito paraišką, o tada visa informacija yra rodoma tiems asmenims, kurie užsiima investavimu. Jie gali rinktis kokią sumą investuoti į paskolos sumą, gali ir visai neinvestuoti nieko. Geriausia tai, kad tokia veikla gali užsiimti ir fiziniai asmenys, nors kreditų išdavimo veikla yra draudžiama būtent fiziniams asmenims.

Kredito palūkanos tokiose sistemose taip pat nėra didelės, o neretai – vienos mažiausių šioje rinkoje. Būtent todėl tokios sistemos pritraukia nemažai klientų, kurie ieško finansavimo įvairiems tikslams. Dabar skolinamos sumos yra ganėtinai  didelės, o skolinimosi laikotarpis tokiose sistemos siekia net 60 mėnesių. Palūkanų norma, kaip kreditų bendrovėse, yra nustatoma remiantis Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatymu. Taip pat šios sistemos yra įpareigotos laikytis ir atsakingo skolinimo nuostatų, už kurių pažeidimą galima sulaukti ir nemenkų baudų.

Baudas kredito bendrovėms bei šioms sistemoms skiria Lietuvos banko priežiūros institucijos, kurios reguliuoja kreditų teikimo veiklą bei prižiūri, jog kreditoriai nepiktnaudžiautų klientų atžvilgiu. Kredito teikėjams, kurie investuoja į paskolas minėtose sistemose, nereikėtų baimintis dėl esamų nuostatų. Tai reiškia, kad visą atsakomybę dėl kredito išdavimo prisiima būtent tokia sistema, o ne joje esantys investuotojai.

Atsakomybė dėl paskolos suteikimo krenta bendro finansavimo sistemai todėl, kad ji suteikia paskolą. Ji yra galutinis kredito teikėjas, kuris skolina ne savo, o investuotojų pinigus. Štai kodėl klientų paraiškos pirmiau yra peržiūrimos ir tik tada pateikiamos investuotojų peržiūrai. Tuo yra siekiama išvengti asmenų paraiškų, kurios kelia abejonių dėl mokumo galimybių. Tai reiškia, kad jeigu asmuo neturi pajamų, tai kredito gauti toks asmuo neturi teisės. Pagal portalo Kreditaijums.lt pateikiamą informaciją, šiuo metu bendro finansavimo įmonių Lietuvoje yra 4, bet ateityje jų tik daugės.

Paskolų rinka, kad ir kokia bebūtų perpildyta, nuolatos pildosi naujais „žaidėjais“.

Šaltinis: Kreditum.lt