Butų nuoma Vilniuje, Kaune bei kituose miestuose

butu nuomaNekilnojamo turto rinka yra viena aktyviausių Lietuvoje ir nelabai stebėtina dėl ko – būsto reikia kiekvienam, todėl ne tik nekilnojamo turto pardavimai yra aktualūs šiuo metu, bet ir butų nuoma yra itin svarbi vartotojams. Kas liečia nuomos procesą, tai pastebima – butų nuoma Vilniuje šiuo metu yra paklausiausia, žinoma – kiti didieji Lietuvos miestai taip pat nenusileidžia didžiuliu butų poreikiu.

Šiuo metu būstą išsinuomoti nėra taip lengva kaip anksčiau – seniau buvo nemažai galimybių visą nuomos sandorį sudaryti be jokių pašalinių asmenų, tačiau šiandien galime matyti aiškų skirtumą – dabar be nekilnojamo turto agentūrų ar privačių brokerių pagalbos vargiai rastume norimą būstą greitai. Čia yra esminis skirtumas, lyginant ankstesnius ir dabartinius laikus, tačiau verta pastebėti – kainos atžvilgiu, vis tiek nėra patiriama itin didelės žala, nes įprastai, mokestis NT brokeriui yra mokamas tik sėkmės atveju t.y. jeigu jis atranda būstą, kurio jums reikia.

Kas liečia butų pasirinkimą, tai galime pastebėti, jog nemaža dalis nuomininkų yra studentai. Svarbiausia yra tai, jog būtent jiems dažniausiai kyla mokumo problemų, tačiau kaip visą tai galima išspręsti? Studijuojantys jaunuoliai neretai yra priversti naudotis bendrabučių paslaugomis, todėl faktas, jog tenka gyventi ne taip kaip norima – čia vienu kambariu tenka dalintis su vienu ar net keliais kambariokais. Žinoma, ne visiems net gi yra suteikiama galimybė gauti kambarį bendrabutyje, todėl čia ir yra dairomasi į butų nuomos skelbimus. Tokiais atvejais, kai norima išvengti didelių išlaidų, yra siūloma kooperuotis su bendraamžiais ir butą nuomotis keliese. Tokiais atvejais, tai gautųsi kur kas pigiau, o gyvenimo sąlygos būtų analogiškos bendrabučių, tačiau čia esminis skirtumas – kiekvienas turi savo kambarį, kuris neabejotinai gali būti kur kas jaukesnis, erdvesnis bei labiau šiuolaikiškas, nes kaip jau žinote – būtų nuomos kainos priklauso ir nuo jų būklės, tad už padorią sumą tikrai galite gauti kambarį su visais patogumais. Be abejo, reikėtų nepamiršti, jog tai galioja ne tik naudojantis butų nuoma Kaune, Vilniuje ar kituose didžiuosiuose miestuose – tokia proga galite pasinaudoti bet kurioje Lietuvos vietoje.

Kas liečia kainas, tai savaime suprantama, jog jos priklauso nuo daugelio faktorių, o vienas iš jų – vietovė. Verta pastebėti, jog visų paslaugų kainos didžiuosiuose Lietuvos miestuose visada buvo kiek aukštesnės, todėl butų nuoma taip pat nėra išimtis. Tai tikrai nėra vienintelis faktorius, kuris lemia kainos skirtumą. Be abejo, jog nuomos kainą visada įtakoja buto plotas, būklė, taip pat atkreipiamas dėmesys ar nuomojama su baldais bei buitine technika ir t.t. Svarbiausia yra tai, kad kuo nuomojamas butas yra patrauklesnis visais aspektais, tuo jo nuomos kaina automatiškai kyla, todėl čia svarbu gerai apžvelgti savo poreikius ir įvertinti finansines galimybes.