Gėlės gali būti auginamos ir namų sąlygomis

gelesArtėjant kasmetinei motinos dienai išaugo ir gėlių paklausa – dabar prekybininkai ruošiasi gausiems klientų antplūdžiams, nes taip būna kasmet. Tačiau, vis daugiau žmonių motinos dienos proga dovanoja ne tik įprastas gėles – kambarinės gėlės dabar yra itin dažnas pasirinkimas, nes jos daug ilgiau puošia namus. Žinoma, rožės, tulpės, narcizai ir kitos gėlės nepraranda populiarumo, tačiau kaip bebūtų, vis tiek kai kurie žmonės renkasi tų gėlių auginimą namuose. Taip, neretas žmogus pats bando auginti gėles ir šitaip pasiruošti motinos dienai, tuo labiau, kad tokia diena yra pats tas, kuomet jau ruošiami gėlių darželiai kiemuose. Būtina pabrėžti, kad gėlių auginimo procesas nėra lengvas, nes tam reikia laiko ir aišku – priežiūros.

Įsigiję gėlių daigus ar sėklas, pirmiausia turėtų pasidomėti gėlėmis atskirai. Tai reiškia, kad kiekviena gėlė turės būti prižiūrima pagal auginimo taisykles. Įprastai kiekvienai gėlių rūšiai reikia skirtingo vandens kiekio, todėl auginantiems įvairius augalus, siūloma internete ieškoti informacijos apie laistymo ypatumus. Jeigu perlaistysite kažkurias gėles, tai jų šaknys tiesiog ims pūti ir jos nuvys. Taip pat nemažai dėmesio reikėtų skirti ir apšvietimui, nes toli gražu ne kiekviena gėlių rūšis reikalauja vienodo saulės spindulių kiekio.

Vienos gėlės reikalauja ryškesnės saulės, kitoms apskritai jos nereikia. Jeigu bandote kažkokias gėles auginti namų sąlygomis, tai turėtumėte žinoti, kad jas auginti galite ir ištisus metus, bet tam reikės atskirų patalpų bei įrangos, o tai kainuos pinigus. Pavyzdžiui, galvojantiems apie gėlių auginimą kaip apie kažkokią komercinę veiklą, reikėtų žinoti, kad nemažai pinigų pareikalaus elektros sunaudojimas, nes jums teks pirkti specialius šviestuvus – be jų bus sunku išauginti tam tikrų rūšių augalus.

Internete yra daug pasiūlymų dėl įrangos įsigijimo, bet turėkite galvoje, kad jums gali tekti montuoti netgi drėkinimo sistemas, nes kai kurie augalai mėgsta didelę drėgmę. Oro temperatūros palaikymas taip pat pareikalaus išteklių ir priežiūros, nes kai kurie augalai nemėgsta karščio, o kiti – vėsesnės oro temperatūros. Siūlytume ieškoti specialių interneto svetainių, kuriose pateikiami įvairūs gėlių auginimo patarimai.