Greitieji kreditai dabar imami didesnėmis sumomis ir ilgesniam laikui

Pamenate kai dar prieš porą metų dauguma ekspertų teigė, jog greitieji kreditai neužilgo bus pamiršti dėl artėjančios griežtos kontrolės? Ta kontrolė jau yra, tačiau paskolų teikėjų skaičius taip ir nesumažėjo. Priešingai – jų padaugėjo, nes šiuo metu greituosius vartojimo kreditus internetu ėmė teikti netgi komerciniai bankai, o ką jau kalbėti kaip sutelktinio finansavimo platformas, kurios Lietuvoje kuriasi viena po kitos.

greitieji kreditai

Nors greitieji kreditai šiuo metu yra pigesni, jų skaičius yra sumažėjęs.

Lyginant Lietuvos banko pateiktą ataskaitą su praėjusių metų statistika, galima matyti, kad bendras vartojimo paskolų skaičius yra sumažėjęs. Tačiau, reikia įžvelgti ir paradoksą – bendras paskolų skaičius yra mažesnis, tačiau bendra išduotų paskolų suma yra ženkliai didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tai galima paaiškinti paprastai – 2016 metų vasario mėnesį įsigaliojo pataisos, kurios dar labiau sugriežtino kreditų išdavimo tvarką ir mokumo vertinimo kriterijus. Dėl šios priežastis trumpalaikių paskolų skaičius sumažėjo, nes tokias paskolas gauti tapo dar sunkiau. Bet, įsigaliojusios pataisos privertė besiskolinančius asmenis rinktis kitą variantą – ilgalaikius kreditus.

Ilgalaikiai greitieji kreditai yra išduodami lengviau, nes vartojimo kredito bendrovės šioms paskoloms taiko mažesnę metinę palūkanų normą. Dėl ilgesnio kredito grąžinimo laikotarpio susidaro mažesnės mėnesio įmokos, kurias vartotojas gali mokėti daug lengviau. Dėl to kreditingumo vertinimo metu aiškiai matoma, kad asmenys gali lengviau grąžinti ilgalaikius kreditus, o trumpalaikes paskolas grąžinti jiems būtų kur kas sunkiau. Pataisos tiesiog privertė skolintis didesnes sumas ilgesniems laikotarpiams.

Greitieji kreditai nuo šiol geriausiomis sąlygomis išduodami jau nebe įprastose paskolų bendrovėse.

Pradžioje minėtos sutelktinio finansavimo platformos dabar yra laikomos geriausiomis klientų atžvilgiu. Jos siūlo mažesnę metinę palūkanų normą. Taip pat pastebima, kad šiose platformose nustatomas ir 5 metų skolos grąžinimo laikotarpis, o tai į naudą išeina tiems, kurie nori mokėti mažesnes mėnesio įmokas.

Sutelktinio finansavimo platformose greitieji kreditai išduodami atsakingai, nes vis dėlto – ir šioms sistemoms taikomi apribojimai dėl mokumo vertinimo kriterijų. Šiose platformose lengvai paskolas gauna tie, kurie yra atsakingi ir finansiškai pajėgūs prisiimti naujus įsipareigojimus.