Greitieji kreditai nuo kariuomenės nepadės išsisukti (2020 m.)

greitieji kreditaiKrašto apsaugos ministerijai paskelbus laiminguosius jaunuolius, kurie tarnaus 9 mėnesius Lietuvos kariuomenėje, daugelis pradėjo galvoti, kad greitieji kreditai bus tinkamas būdas išvengti tarnybos. KAM pabrėžia, kad vengiantiems atlikti karinę tarnybą gali grėsti ne tik baudos, bet ir laisvės atėmimas. Žinoma, per paskutinius dvejus metus kol kas į kalėjimą niekas nesėdo, tačiau reikia pabrėžti, kad greitieji kreditai irgi nėra išeitis siekiant išvengti tarnybos. Greitųjų paskolų bendrovės pirmiau turi įsitikinti ar asmuo tinkamai grąžins skolas, o dauguma jaunuolių skolinasi apie tai nei kiek nepagalvoję. Visiems patekusiems į šauktinių sąrašus pabrėžiama, kad tie paimti greitieji kreditai gali ir neišgelbėti nuo tarnybos Lietuvos kariuomenėje.

Greitieji kreditai atleidžia nuo tarnybos tik tam tikromis aplinkybėmis.

Jeigu jūs ketinate imti paskolas tam, kad šitaip sukauptumėte didelę įsipareigojimų sumą, kuri neleistų jūsų paimti į kariuomenę, tai pirmiau ir patys turėtumėte įvertinti savo pajėgumus. Kaip jau žinote, kiekvienas šauktinis gaus mėnesines pajamas – 140 eurų. Ši suma skiriama kiekvienam šauktiniui nepaisant to kaip jis tarnauja. Tad, jeigu jūsų mėnesio įsipareigojimų suma bus mažesnė, tai didelė tikimybė, kad greitieji kreditai jums niekuo nepadės. Žinoma, yra tam tikros išimtys.

Jeigu jūs paskolas imate didelėmis sumomis ilgam laikui, tai jums būtų neprošal ir paskaičiuoti kaip tas skolas grąžinsite, nes jos juk niekur nedings. Kai kuriems asmenims netgi nepavyks gauti tokių didelių sumų, kurių grąžinimui kas mėnesį tektų skirti 140 eurų.

Visi greitieji kreditai paskolų bendrovėse išduodami atsižvelgiant į pajamas.

Jeigu patekote į šauktinių sąrašus ir ruošiatės imti greituosius kreditus, tai jums patiems reikia paskaičiuoti ar jums pavyks gauti tiek paskolų, kiek reikia norint išvengti tarnybos. Turite žinoti, kad kredito bendrovės jums neišduos tiek paskolų, kad paskui jums tektų 40 procentų pajamų skirti jų grąžinimui. Jeigu jūs negaunate jokių pajamų, tai apskritai negausite nei vieno kredito. Tokiu atveju privalėsite ieškoti kitokių būdų kaip išvengti tarnybos. Greitieji kreditai padėtų nebent tuo atveju, jeigu jūsų pajamos yra didelės ir paimtumėte nemažai paskolų, o išlaidoms priskirti turėtumėte ir kitas nuolatines išlaidas, kurios susijusios su buitimi.

Vartojimo kredito įstatymo pakeitimai numato, kad vertinant klientų mokumo galimybes, susituokusių asmenų pajamos ir išlaidos vertinamos kartu. Asmenys, norintys skolintis nevertinant sutuoktinio finansinės padėties, sulauks griežtesnių ribojimų. Pavyzdžiui, tokiems asmenims gauti greitos kredito nepavyks, jeigu įsipareigojimų vykdymui toks asmuo skirs daugiau nei 20 proc. pajamų.

 

Greituosius kreditus pamėgę vartotojai turi sunerimti

Pagal 2020 metų duomenis, nuo pat pandemijos pradžios kreditų teikėjai ėmėsi griežtesnių priemonių tam, kad būtų išvengta neatsakingo skolinimo. Dėl to ženkliai sumažėjo išduotų kreditų skaičius. Greitųjų paskolų išdavimui didelę įtaką darė klientų padėties analizė pagal griežtesnius reikalavimus. Tai reiškia, kad paskolų teikėjai dar labiau ėmėsi atsargumo priemonių. Klientams kreditai buvo išduodami griežtesnėmis sąlygomis, o taip pat padidėjo ir atmetamų paraiškų skaičius.

greitieji kreditai internetu 2020Ypač sutelktinio finansavimo platformose matomas aiškus pokytis – kreditų skaičius kaip reikiant sumažėjo. Prašančių, be abejo, padaugėjo netgi kelis kartus. Tačiau, patvirtintų paskolų paraiškų skaičius sumažėjo kaip reikiant. Taip nutiko dėl to, kad kredito teikėjai suprato, jog daugelis žmonių kreipiasi iš nevilties. Netekus darbo, automatiškai netenkamas ir pajamų šaltinis. Skolinimasis internetu yra paprasčiausias būdas gauti finansinę injekciją kuo greičiau. Tačiau, tai nereiškia, jog tai yra išmintingas sprendimas.

Kredito bendrovių, bankų bei kitų greitųjų kreditų teikėjų išduodamų paskolų tvarka yra pasikeitusi nuo pat ekstremalios situacijos paskelbimo. Tą pajautė ir norintys pasiskolinti. Net ir labai gerą kredito istoriją turintys asmenys sulaukė gana nemalonios žinios, jog jiems sumažinamas skolinimosi limitas. Tai reiškia, kad dabar skolinamos sumos yra mažesnės nei anksčiau. Taip pat padidintos metinės palūkanos.

Kalbant apie skolinimąsi iš sutelktinio finansavimo sistemų, pastebimą, kad ir ten investuotojai tapo daug budresni. Jie atidžiau žiūri kam skolinami pinigai. Paprasčiausiai, net ir menkiausią įtarimą sukelianti paraišką gali nesulaukti pakankamo dėmesio. Dabar paraiškų yra labai daug, tad investuojantys į paskolą turi iš ko rinktis. Automatiškai daugiau dėmesio sulaukia tie klientai, kurių finansinė padėtis geresnės. Šiais laikais kreditoriai ir investuojantys  paskolas gali matyti ar paskolos prašantis žmogus turi pajamų šaltinį ar ne. Jeigu per pandemiją netekote darbo ir naujo vis dar nesusiradote, tada bus labai nemažas šansas, kad jūsų paskolos paraiškas bus greitai atmesta. Net ir investuojančių į paskolas tarpe jūsų paskolos prašymas nebus patrauklus.

Tad, norintiems išvengti nemalonumų su finansais, tiesiog reikėtų vadovautis paprastomis taupymo taisyklėmis.

Atnaujinta: 2020-04-14