Greitieji kreditai nuo kariuomenės nepadės išsisukti (2019 m.)

greitieji kreditaiKrašto apsaugos ministerijai paskelbus laiminguosius jaunuolius, kurie tarnaus 9 mėnesius Lietuvos kariuomenėje, daugelis pradėjo galvoti, kad greitieji kreditai bus tinkamas būdas išvengti tarnybos. KAM pabrėžia, kad vengiantiems atlikti karinę tarnybą gali grėsti ne tik baudos, bet ir laisvės atėmimas. Žinoma, per paskutinius dvejus metus kol kas į kalėjimą niekas nesėdo, tačiau reikia pabrėžti, kad greitieji kreditai irgi nėra išeitis siekiant išvengti tarnybos. Greitųjų paskolų bendrovės pirmiau turi įsitikinti ar asmuo tinkamai grąžins skolas, o dauguma jaunuolių skolinasi apie tai nei kiek nepagalvoję. Visiems patekusiems į šauktinių sąrašus pabrėžiama, kad tie paimti greitieji kreditai gali ir neišgelbėti nuo tarnybos Lietuvos kariuomenėje.

Greitieji kreditai atleidžia nuo tarnybos tik tam tikromis aplinkybėmis.

Jeigu jūs ketinate imti paskolas tam, kad šitaip sukauptumėte didelę įsipareigojimų sumą, kuri neleistų jūsų paimti į kariuomenę, tai pirmiau ir patys turėtumėte įvertinti savo pajėgumus. Kaip jau žinote, kiekvienas šauktinis gaus mėnesines pajamas – 140 eurų. Ši suma skiriama kiekvienam šauktiniui nepaisant to kaip jis tarnauja. Tad, jeigu jūsų mėnesio įsipareigojimų suma bus mažesnė, tai didelė tikimybė, kad greitieji kreditai jums niekuo nepadės. Žinoma, yra tam tikros išimtys.

Jeigu jūs paskolas imate didelėmis sumomis ilgam laikui, tai jums būtų neprošal ir paskaičiuoti kaip tas skolas grąžinsite, nes jos juk niekur nedings. Kai kuriems asmenims netgi nepavyks gauti tokių didelių sumų, kurių grąžinimui kas mėnesį tektų skirti 140 eurų.

Visi greitieji kreditai paskolų bendrovėse išduodami atsižvelgiant į pajamas.

Jeigu patekote į šauktinių sąrašus ir ruošiatės imti greituosius kreditus, tai jums patiems reikia paskaičiuoti ar jums pavyks gauti tiek paskolų, kiek reikia norint išvengti tarnybos. Turite žinoti, kad kredito bendrovės jums neišduos tiek paskolų, kad paskui jums tektų 40 procentų pajamų skirti jų grąžinimui. Jeigu jūs negaunate jokių pajamų, tai apskritai negausite nei vieno kredito. Tokiu atveju privalėsite ieškoti kitokių būdų kaip išvengti tarnybos. Greitieji kreditai padėtų nebent tuo atveju, jeigu jūsų pajamos yra didelės ir paimtumėte nemažai paskolų, o išlaidoms priskirti turėtumėte ir kitas nuolatines išlaidas, kurios susijusios su buitimi.

Papildyta 2019 m.

Vartojimo kredito įstatymo pakeitimai numato, kad vertinant klientų mokumo galimybes, susituokusių asmenų pajamos ir išlaidos vertinamos kartu. Asmenys, norintys skolintis nevertinant sutuoktinio finansinės padėties, sulauks griežtesnių ribojimų. Pavyzdžiui, tokiems asmenims gauti greitos kredito nepavyks, jeigu įsipareigojimų vykdymui toks asmuo skirs daugiau nei 20 proc. pajamų.