Interneto svetainių kūrimas: ką reikia žinoti užsisakant šią paslaugą?

internetiniu svetainiu kurimasLietuvoje interneto svetainių kūrimas yra bene labiausiai paplitusi IT paslauga, kurią siūlo tiek privatūs programuotojai, tiek ir informacinių technologijų bendrovės. Įvairius tinklapius kuriantys specialistai šiuo metu siūlo itin didelį paslaugų sąrašą – nuo tinklapio suprojektavimo iki jo populiarinimo. Tiesa, renkantis tinklapių kūrėją ar bendrovę, itin svarbu kruopščiai išanalizuoti pasiūlymus, jog nepatektumėte į tokią situaciją, kad sukurtas tinklapis po kelių dienų bus nulaužtas. Kokybiškas tinklapių kūrimo paslaugas Lietuvoje siūlo ir privatūs specialistai, ir pabrėžtina, kad į juos kreiptis rekomenduojama labiausiai tiems, kurie nori nedidelio projekto. Geriausia būtų tokius specialistus rinktis tiems, kuriems reikia paprastos asmeninės svetainės, paslaugas reprezentuojančio puslapio ar kažkokio internetinio forumo.

Privačių tinklapių kūrėjai gali pasigirti tuo, kad jie siūlo kiek mažesnius paslaugų įkainius nei analogiškas paslaugas teikiančios bendrovės. Bendrovėse yra kiek kitaip – ten prie vieno kliento dirba kelis žmonės – dizaineris, programuotojas, reklamos specialistas. Bet, privatūs tinklapių kūrėjai, kurie dirba vieni, dažniausiai pasižymi universalumu, todėl jie gali patys atlikti praktiškai visus darbus. Žinoma, tai liečia ne visus specialistus, o tik profesionalius. Reikia atminti ir tai, kad profesionalių tinklapių kūrėjų paslaugos yra kiek brangesnės nei mėgėjų.

Jeigu jūs kreipsitės į patikimą tinklapių kūrėją, tai jūs galėsite būti ramūs, nes jis viską atliks sutartu laiku ir taip kaip jūs norėsite. Bet, rinkdamiesi mėgėją jūs darote didžiulę klaidą, nes tokie specialistai dažnai turi ir nemažai nusiskundimų, kurie atsirado ne šiaip sau. Mėgėjai dažnai mėgsta vėluoti – jie darbus ne visada atlieka taip kaip buvo sutarta. Pasitaiko ir tokių situacijų, kad mėgėjų sukurtus tinklapius turi tvarkyti jau kiti specialistai, kuriuos tenka samdyti esant nesklandumams.

Kiekvienas norintis turėti savo tinklapį pirmiausia turėtų žinoti, kad už kokybišką darbą būtina mokėti atitinkamą sumą. Jeigu jums kažkas siūlo itin pigias programavimo paslaugas, tai vargu ar tomis paslaugomis reikėtų pasikliauti – jos gali būti nekokybiškos ir ateityje sukeliančios nemažas problemas dėl tinklapio saugumo. Geriau iškart kreipkitės į profesionalus – šie bent jau suteikia garantiją savo atliktiems darbams.