Renkantis rankinę, dažnai kyla dvejonės dėl to, ar ji tikrai pagaminta iš natūralios odos, nes šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti identišką jos pakaitalą. Daugelis gamintojų įsigudrino komponuoti dirbtinę ir natūralią odą, kad rankinė turėtų specifinį kvapą, todėl rankinių parduotuvėje, tokio tipo rankinės yra parduodamos kaip natūralios odos gaminiai.
Tam, kad neapsiriktumėte pasirinkdami, pateikiame keletą patarimų į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis natūralios odos rankinę:
- Pažiūrėkite ar prie rankinės yra prikabintas odos gabalėlis, kuris yra sutartinis gamintojų natūralios odos žymėjimas;
- Ieškokite užrašų – vera pelle ar genuine leather;
- Atkreipkite dėmesį į vidinę rankinės pusę, tai turi būti minkšta zomša, o ne tekstilė;
- Apžiūrėkite rankinę iš išorės, oda negali turėti lūžių ar įtrūkimų, nes natūrali oda yra lanksti ir elastinga;
- Pabandykite sudrėkinti nedidelį rankinės plotą – natūrali oda sugers dalį drėgmės, dėl to patariama ją impregnuoti specialiomis priemonėmis. Taip pat sušlapus odinei rankinei, jokiu būdu negalima jos džiovinti ant radiatoriaus ar gyvatuko, reiktų palikti ją džiūti natūraliai;
- Natūrali oda nuo tiesioginių saulės spindulių gali pakeisti savo spalvą;
- Oda laiko šilumą, tad jei padėjus ranką ji šyla, tuomet ji yra natūrali;
- Natūrali oda turi matomas poras, panašiai kaip ir žmogaus oda. Jos turi būti nevienodo dydžio ir asimetriškos;
- Natūralios odos rankinė sveria daugiau nei pagaminta iš dirbtinės odos;
- Natūrali oda yra atsparesnė ugniai, nei jos pakaitalas;
- Oda gali turėti natūralių dėmių ar įbrėžimų.
Nuo seno Italija yra laikoma ta šalimi, kur gaminamos aukščiausios kokybės natūralios odos rankinės. Todėl daugelis rankinių turi užrašą „made in Italy“. Taigi pasinaudoję bent keletu iš šių patarimų, galėsite būti ramūs, kad įsirinkote ir įsigijote rankinę, pagamintą iš natūralios odos.