Kaip įsirengti rekuperacinę sistemą?

statybaiPlanuojant statyti namą, arba iš esmės tvarkant senąjį, yra labai svarbu numatyti kokią vėdinimo sistemą jame naudosite. Pasirinkimas šiuo klausimu yra ganėtinai platus, tačiau, kuo ankščiau viską susiplanuosite, tuo paprasčiau bus įgyvendinti jūsų sumanymą. Kokybiška vėdinimo sistema, gali turėti didelės įtakos gyvenimo kokybei ir netgi gyventojų sveikatai, todėl svarbu, kad šiam reikalui skirtumėte pakankamai laiko ir dėmesio.

Ruošiantis statybai ir numačius statyti šiuolaikišką vėdinimo sistemą, būtinai reikia įvertinti būsimas gyvenamąsias patalpas ir jų išdėstymą. Specialistai tikrai galės patarti, kuris vėdinimo būdas būtų tinkamiausiai, tačiau dauguma greičiausiai sutars, kad esant galimybei verta svarstyti apie rekuperacinę sistemą. Toks patalpų vėdinimo būdas yra gan efektyvus, turint omenyje mūsų šalies klimatą ir vyraujančius orus. Rekuperacinę sistemą lengviausiai įrengti, kai namas tik statomas ir nėr reikalo atlikinėti jau pastatytų sienų gręžimo arba net griovimo darbų.

Nuo nulio suplanuota sistema, padės pasiekti maksimalų efektyvumą ir sutaupyti daugiau. Renkantis tinkamą gaminį, bus sunku apseiti be specialių pagalbos, kurie padės apskaičiuoti reikiamos sistemos galingumą, parinks visas sudedamąsias dalis ir medžiagas, bei pakonsultuos dėl įrenginio priežiūros ir valdymo.

Jei jūsų namas jau užbaigtas ir visos rekuperacinės sistemos instaliavimas būtų gan sudėtingu ir brangiu projektu, tai yra galimybės pasinaudoti kitais sprendimais. Tai gali būti kondicionieriai, galintys tiek atvėsinti patalpas karštomis dienomis, tiek ir pašildyti jas, kai lauke temperatūra krenta gerokai žemiau nulio. Jei svarbu labiau pasirūpinti patalpų šildymu, tai praversti gali šilumos siurbliai. Ir žinoma neverta pamiršti apie mini rekuperatorius, kurie nors ir yra mažesni ir ne tokie galingi, kaip rekuperacinės sistemos, tačiau atlieka tas pačias funkcijas, ir gali būti tikru išsigelbėjimu.