Jau esame minėję, kad vienas svarbiausių darbų prieš kelionę yra lagamino pakavimas, nes jis užima nemažai laiko, o šį darbą darant neteisingai lagamine lieka mažai vietos ir jūs negalite pasiimti visų norimų daiktų. Viename iš praėjusių straipsnių jau aptarėme pagrindines pakavimo technikas – lankstymą, vyniojimą ir kompresavimą (oro ištraukimą iš specialių plastikinių maišelių). Šiame straipsnyje aptarsime likusias daiktų pakavimo į lagaminus technikas, o tiksliau, visus šiam tikslui naudingus įrankius.
Antrasis žingsnis – pagalbinės priemonės
Jei jaučiate, kad jūsų lagaminas galėtų būti šiek tiek labiau organizuotas, o daiktai jame sudėti tvarkingiau, tuomet jums tikrai pravers daugybės skirtingų gamintojų siūlomi įrankiai.
- Perskyros
Skirtukai arba perskyros yra reikalingos tam, kad vieni jūsų daiktai nesusimaišytų su kitais. Turbūt visi žinome tą jausmą, kai atvažiavę į viešbutį turime išversti visą lagaminą, kad surastume norimus marškinėlius ar kelnes. Žinoma, jei jūs iškeliavote ilgai viešnagei ir tame pačiame viešbutyje gyvensite porą savaičių, tuomet tame nėra didžiulės bėdos. Tačiau, jei jūs ketinate aplankyti daugiau vietų ir kas porą dienų keisite gyvenamąją vietą, tuomet tikrai nenorėsite kiekvieną kartą prieš palikdami viešbutį vėl tvarkingai pakuotis lagaminą. Būtent tam, kad nereikėtų to kęsti ir reikalingos perskyros, jos atskirs vienus drabužius nuo kitų ir taip lagamine įsivyraus tvarka, kurią galėsite palaikyti iki pat kelionės pabaigos.
- Lankstyklės
Jos gali atlikti panašią funkciją kaip ir perskyros, tačiau yra pranašesnės tuo, kad turi kelis panaudojimo būdus. Lankstyklės leidžia sulankstyti drabužius tiesiai ant jų ir tuomet juos dėti tiesiai į lagaminą. Naudojant jas, jūsų lagaminai bus tikras pavyzdys visiems keliautojams, juose ne tik bus įsivyravusi tvarka, tačiau jūsų drabužiai taip pat bus apsaugoti nuo susilamdymo ir mažyčių raukšlių.
- Pakavimo maišai
Ankstesniame straipsnyje jau esame kalbėję apie plastikinius pakavimo maišus, kurie reikalingi tam, kad iš jų ištraukus orą būtų galima sutaupyti vietos, o dabar pakalbėsime apie medžiaginius maišelius, kurių tikslas yra ne vietos sutaupymas, o tvarkos išlaikymas. Žinoma, jie nepasieks lankstyklių tikslo ir neišlaikys jūsų rūbų be raukšlių, tačiau tai yra puiki talpa visiems paskiriems daiktams, kaip žiedai, diržai, kosmetikos buteliukai ir t.t. Jūs galite pirkti dalinai permatomus pakavimo maišelius, tuomet lengvai surasite būtent tuos daiktus, kurių ieškote.
Trečias žingsnis – trumpi patarimai
Paskutiniame žingsnyje pateiksime keletą patarimų, kuriuos sukaupėme per ilgus keliavimo metus
- Suvyniokite savo apatinius ir kojines ir įgrūskite juos į batų ertmes. Jei vežatės ilgo aulo moteriškus batus, tuomet į juos galite sutalpinti net šalikus, pirštines ar marškinėlius, taip maksimaliai išnaudodami vietą lagamine.
- Galite daiktus pakuoti į lagaminą pagal aprangos stilių. Jei žinote, kad vienas kelnes mėgstate nešioti su tam tikra viršutine dalimi, tuomet pakuokite šiuos rūbus kartu, taip žymiai lengviau juos atrasite ir jums nereikės iškraustyti viso lagamino tam, kad apsirengtumėte tuos drabužius, kuriuos norite.
- Potencialiai dūžtančius daiktus (vyno butelius ar keramikinius suvenyrus) įvyniokite į megztinius ar kitus storus drabužius, taip sumažinsite jų dužimo tikimybę transportavimo metu.
- Prieš išvykdami, patikrinkite savo lagaminą antrą kartą ir geriau išimkite viską, dėl ko nesate šimtu procentų įsitikinę. Labai paprasta, jei galvojate, kad to daikto ar drabužio kelionės metu galbūt nepanaudosite, tuomet meskite jį iš lagamino, nes jūs jo tikrai nepanaudosite. Tai atlikę, palengvinsite lagaminą, o tuo pačiu ir savo kelionę.