Kaip tinkamai pasirinkti avalynę vaikams?

Vaiko koja auga labai greitai ir kartais per metus gali pasikeisti dviem dydžiais. Todėl yra labai svarbu, kad turima avalynė būtų tinkama ir nevaržytų pėdų, kurios yra formavimosi stadijoje, nes bet koks dydžio neatitikimas gali tapti tolimesnių problemų priežastimi.

Patys vaikai ne visada sugeba tiksliai pasakyti, kaip jaučiasi užsidėję avalynę, pirmiausią dėl to, kad iki šešių metų jų pėdos dar nėra labai jautrios skausmui, kas gali įtakoti per mažų batų avėjimą, nejaučiant diskomforto. Taip pat jie gali sakyti, jog avalynė jiems tinka, vien tik dėl to, kad ji jiems labai patinka. Tėvai, turėtų pastoviai stebėti vaiko pėdos augimą ir laiku reaguoti į pokyčius, įsigyjant naują avalynę. Tai kaip tinkamai pasirinkti avalynę vaikams, jei negali pasitikėti jų pačių žodžiais? Štai keli patarimai, kaip tai galima padaryti:

  • Jokiu būdu batai neturėtų būti tokio paties dydžio, kaip ir kojos dydis. Rekomenduojama, kad avalynė vaikams būtų perkama šiek tiek didesnio dydžio nei yra jo pėda.
  • Prieš perkant avalynę, galima pamatuoti vaiko kojos dydį ir turėti omenyje, kad perkama avalynė būtų maždaug 1 cm didesnė už gautą skaičių. To reikia, kad liktų šiek tiek vietos kojos augimui ir judėjimui. Tačiau, reikia būti ir pakankamai atsargiems, kad avalynė nebūtų per didelė, nes tokiu atveju, pėdos padėtis nebeatitiks supinatoriaus ir dėl to, avalynė nebebus tokia efektyvi.
  • Jei avalynę tenka pirkti internetu, tai būtinai suraskite dydžių lentelę, kurioje būtų nurodytas jų atitikmuo centimetrais ir joje suraskite tą, kuris bus arčiausiai vaiko pėdos ilgio su papildomu 1 cm. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad avalynės dydžiai nebūtų pamažinti ar padidinti, nes tuomet tą skirtumą reikėtų atimti, arba pridėti prie nurodyto dydžio, kas gali gerokai pakoreguoti tinkamo dydžio pasirinkimą.