Kaip yra užsakomi santechnikos darbai?

santechnikos darbaiStatybos yra viena dažniausiai aptariamų temų interneto forumuose – namus statosi kiekvienas išgalintis arba paėmęs būsto paskolą. Bet, didžiulė problema matoma tame, jog kai kurie žmonės samdosi ne itin patikimus specialistus tam tikrų darbų atlikimui. Visada visus darbininkus reikia rinktis atsižvelgiant į kelis kriterijus. Yra daug kriterijų, kuriais vadovaujasi specialistai. Santechnikos darbai yra vieni iš tų, apie kuriuos pasidomėti būtina iš anksto. Norint įvesti kanalizaciją, vandentiekį, jums bus būtina kreiptis į patikimas įmones arba privačius specialistus. Žinoma, kai skambinsite kiekvienam specialistui, būtinai pasidomėkite kainomis – jokiu būtu nesikreipkite iškart vos tik susisieksite t.y. geriau jau kreipkitės į kelias įmonės ar specialistus ir išsiaiškinkite paslaugų kainas.

Ieškodami santechnikos specialistų, būtinai pasidomėkite jų atliekamais darbais. Tai reiškia, kad jeigu jūs kreipsitės į eilinius santechnikos specialistus dėl visų darbų, tai jums pirmiau reikės išvardyti tuos darbus. Matote, vieni galbūt teikia tik kanalizacijos įrengimo, kiti – galbūt atlieka ir papildomus darbus su vandentiekiu. Tai reiškia, kad ne visi santechnikos specialistai yra universalūs. Pavyzdžiui, vieni gali pasiūlyti tik vandentiekio įrengimo darbus, tokius kaip: čiaupų bei žarnų montavimas, vamzdynų išvedžiojimas, vonios įrangos pajungimas ir t.t. Kiti gali pasiūlyti kitus darbus – vandentiekio nuo šulinio pajungimas, vandens įvedimas nuo miesto komunikacijų ir t.t. Štai kodėl būtina išsiaiškinti ar pasirinkti specialistai galės atlikti tuos darbus, kurių jums reikia. Išsiaiškinkite visų darbų įkainius, nes dažniausiai už kiekvieną darbą yra imama vis kita suma – specialistai nedirba už valandinius įkainius.

Kalbant apie valandinius įkainius, tai reta bendrovės sutinka dirbti tokiu būdu – joms naudingiau gauti atlygį už atliktą darbą. Tas pats yra ir su laisvai samdomais santechnikais. Ir jums patiems galbūt toks variantas būtų geresnis. Bet, samdydami santechnikus, būtinai atsižvelkite į miestą. Logiška, kad jeigu santechnikas Kaune dirba be jokių išimtinių susitarimų dėl keliavimo į kitą miestą, tai jums nebus naudinga į jį kreiptis, jeigu gyvenate Vilniuje. Atstumas gali būti vienas iš kriterijų, kuris pakoreguos paslaugų įkainius.