Kas perka mišką Lietuvoje ir kokios galimybės jį įsigyti?

perku miskaKo gero kiekvienas besidomintis miškininkyste svarsto kokios būtų galimybės įsigyti bent nedidelį miško lopinėlį Lietuvoje, tačiau tai nėra vienintelis aktualus klausimas – su šiuo pirkiniu tikrai negalima daryti visko ko tik norite, nes mūsų šalyje galioja tam tikri teisės aktai, kurie numato ir miško kirtimą tam tikromis sąlygomis. Žinoma, kai kurios bendrovės ar pavieniai asmenys perka mišką žinodami visą būtiniausią informaciją, kurią turite žinoti ir jūs. Na bet kokiu atveju ši tema yra susijusi ne su miško priežiūra ir naudojimu, o būtent įsigijimu. Turite tam tikrą miškingą žemės sklypą, kurį norite parduoti ar pirkti, tačiau nežinote kur rasti pardavėjų ir apskirtai ką reikėtų žinoti šioje srityje?

Pirmiausia, kiekvienas norintis įsigyti mišką turi gerai apsvarstyti ką su juo darys. Trumpai tariant, miškas yra perkamas su visu sklypu arba tiesiog kirtimui. Ką reiškia „kirtimui“? – paprasčiausiai, tai yra teisės perleidimas kitam asmeniui, kuris atliks miškingos vietovės kirtimą. Tokiais atvejais, pats žemės sklypas nėra parduodamas, o tiesiog yra perleidžiama teisės mišką kirsti. Pirkėjas, tiesiog atvyks su savo technika ir pasirūpins visais kirtimo darbais ir be abejo – visą medieną išsiveš. Tokiu atveju, pasibaigus kirtimo darbams, jūs sklypu disponuojate pilnateisiškai ir galite imtis kitų darbų.

Kas liečia miškų pirkimą, tai kaip jau minėjome – jis yra perkamas ir su visa sklypo nuosavybe ir be jos – kirtimui. Kur rasti reikalingus pardavėjus ar pirkėjus? Vienas elementariausių sprendimų – ieškoti jų skelbimų portaluose. Juose rasite begalę skelbimų, kurių antraštės yra tokios kaip „perku mišką“ arba „parduodu mišką“. Juose yra aprašoma detali informacija t.y. kokios paskirties miškas yra parduodamas. Būtent tai dažnai lemia ir kainos pokyčius, nes savaime suprantama, jog miškas su visu sklypu kainuos brangiau, negu perkant mišką tik kirtimui.

Kiti, taip pat elementarūs paieškos būdai – skaityti spaudos ledinių skelbimų lentas. Kiekviename laikraštyje galite rasti įvairių skelbimų, o tarp jų ir miško pardavimo skelbimus. Juose žmonės analogiškai talpina reklamas su parduodamais miškų sklypais bei kitomis miškininkystės paslaugomis. Žinoma, esminis skirtumas nuo kitų paslaugų – čia dažniausiai nėra įtakojama kaina pagal vietovę t.y. tai tikrai neįtakoja kokioje Lietuvos vietoje yra parduodama miškinga vietovė – kainą dažniausiai lemia kokio ploto, tipo bei tankio yra parduodamas sklypas. Jeigu nenorite patys vargti ieškodami šio pirkinio, tai geriausia būtų kreiptis į šios srities specialistus, kurie suras tinkamiausią ir jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.