Krovinių pervežimai. Ką reikia žinoti norintiems tuo užsiimti?

Galvojate išbandyti krovinių pervežimo veiklą, bet nelabai nutuokiate ko ir kaip imtis? Pirmiausia, reikia suvokti, kad krovinių pervežimai reikalauja gana nemažo dėmesio bei išteklių – finansinių bei žmogiškųjų. Jeigu kroviniai gabenami į užsienį, tuomet investicijos į tokią veiklą turi būti dar didesnės. Naivu tikėtis, kad vieno žmogus  įmonė gali patenkinti rinką. Norint užsiimti tokia veiklą, svarbu atsižvelgti į Lietuvoje ir užsienyje galiojančius įstatymus ir tvarką. Taip pat naudinga būtų pasidomėti kaip apskritai vyksta krovinių pervežimo procedūros.

Didžiausi krovinių gabentojai dažnai susiduria su problema, kuomet tenka gabenti krovinius, kurių vertė nėra labai didelė. Paprasčiausiai, dėl vieno ar kito krovinio važiuoti transportui tiesiog neapsimoka. Tad, tam reikalingi specialūs grafikai bei sistemos. Jos leidžia lengviau ir efektyviau organizuoti krovinių paėmimą ir gabenimą. Tiesiog turi būti sukurta tokia sistema, kuri leistų visus išteklius išnaudoti maksimaliai. Opi problema naujokams yra ta, kad pradžioje užsakymų nėra daug. Tad, neretai pradžioje tenka dirbti į minusą. Aišku, daug ką lemia kokius krovinius tenka gabenti.

Jeigu svarstote apie galimybė gabenti menkaverčius krovinius, tuomet galbūt viskas būtų daug lengviau. Pavyzdžiui, yra netgi individualiai dirbančių asmenų, kurie savu transportu gabena tokius krovinius kaip: statybinės medžiagos, malkos, baldai, stambesnė buitinė technika ir t.t. Tad, verta labiau pasidomėti tokia veikla, ypač jeigu jūsų biudžetas nėra didelis.

Kaip bebūtų, didelių krovinių gabenimo paslaugos dažniausiai teikiamos tik tuomet, kai po patikros įsitikinama, jog gabenamas krovinys nepažeis jokios tvarkos ar įstatymų. Tai reiškia, kad norint gabenti kažkokius pavojingesnius krovinius, gali būti, jog vežėjai tiesiog nenorės turėti su jumis reikalų. Pavyzdžiui, jeigu jums reikia nuolatos pervežti pavojingas chemines medžiagas, vadinasi jums reikės ieškoti specializuotų įmonių, kurios tuo užsiima. Mat, ne visi krovinių gabentojai veža pavojingas medžiagas. Tokia veikla yra griežtai reglamentuojama ne tik Lietuvoje, bet ir ES šalyse.

Grįžtant į pradžią, jeigu jus domina kuo pigesnės krovinių gabenimo paslaugos, tiesio apsidairykite internete, o ypač paieškos sistemose. Ten rasite daug įmonių, kurios siūlo palankias gabenimo sąlygas.