Miško pirkimas

perku miskaPlanuojate įsigyti miško plotą, tačiau nenorite už jį permokėti? Nežinote kaip iš tiesų reikėtų tinkamai įvertinti tokio pirkinio kainą? Tada jums būtina kreiptis į specialistus – miškotvarkos klausimais gali pakonsultuoti daug specialistų ir jų rasite kiekviename mieste. Svarbiausia yra tai, kad perkamas miškas visada turi būti įsigyjamas su kažkokiu tikslu, nes nuo to priklauso ir jo kaina. Jeigu visiškai neturite jokio supratimo kaip turėtų būti įkainojamas toks pirkinys, tai siūlome perskaityti žemiau pateikiamą informaciją – bandome viską trumpai apibendrinti.

Ko gero jau dairėtės po skelbimų portalus ir jau matėte skelbimų su antraštėmis „parduodu mišką“? Nereikėtų skubėti. Tai gi, kaip minėjome, pirmiausia reikia turėti miško pirkimo tikslą. Jeigu jį perkate su siekiu iškirsti medieną, tai jums nebus aktualios tam tikros miškingos vietovės. Tiksliau kalbant, jums reikia ieškoti tokio ploto, kuris būtų tankiai apaugęs medžiais ir ne bet kokiais – o kertamais. Nusipirkus mišką, negalvokite, kad galėsite pjautis visus medžius iš eilės – jie turės būti pažymėti, tad svarbiausia yra tai, kad jums bus būtina kreiptis į miškotvarkos specialistus, jog šie galėtų jus tinkamai informuoti apie kirtimo darbus.

Perkant mišką, būtina klausti visos informacijos. Jeigu į jus kreipiasi žmogus, kuris nori parduoti kažkokį plotą, kuris yra sunkiai privažiuojamoje vietoje, tai kaip manote ar toks miškas bus brangus? Tai yra priežastis kodėl galite prašyti, jog pardavėjas nuleistų kainą, nes logiškai mąstant – kas norės pirkti tokį mišką, jeigu iškirstos medienos išsivežimas bus brangus vien dėl to, jog teks samdyti specialią techniką? Jeigu miškas yra gana tvarkingas ir prie jo galima privažiuoti gana lengvai, tai faktas, kad tai yra pardavėjo privalumas. Jeigu dar ta vietovė yra ir miškinga, tai vėl gi – kaina kyla aukštyn, nes kuo daugiau medienos, tuo brangiau įvertinamas toks pirkinys,

Reikėtų žinoti, kad miško kaina priklauso ir nuo medžių rūšies. Jeigu perkamas miškas yra ąžuolynas, tai abejojama, kad jį galėsite kirsti pagal visus norus – tokių medžių iškirsti negalima, galima pjauti tik tuos, kurie yra pažymėti t.y. jau yra kaip reikiant seni ir supuvę. Tas pats galioja ir su krūmynais – negi norėsite pirkti tokį mišką, kuriame medžių beveik nėra, o yra tik jauni medeliai primenantys krūmus? Tai yra gana elementarūs miško vertinio kriterijai, todėl būtina juos žinoti kiekvienam pirkėjui.