Paskolos dirbantiems užsienyje suteikiamos ne visada

paskolos dirbantiems uzsienyjeŠiuo metu paskolos dirbantiems užsienyje yra išduodamos, tačiau vis tiek atsiranda tokių žmonių, kurie dėl tam tikrų aplinkybių sulaukia kreditoriaus neigiamo atsakymo. Viena vertus, klientai, kurie yra pateikę deklaravimą iš Lietuvos, nėra laikomi nuolatiniais Lietuvos gyventojais, o juk daugelyje bendrovių yra akcentuojama, kad kreditus ir paskolas gauti gali tik tie, kurie nuolatos gyvena mūsų šalyje. Be to yra ir dar kitų reikalavimų, kurie užkerta kelią paskolos gavimui. Žinoma, tai taikoma ne tik svetur gyventiems tautiečiams, tai taikoma ir gimtinėje gyvenantiems lietuviams. Kai vartojimo kredito įstatymo pataisos sugriežtinamos, tada ir atsiranda vis daugiau žmonių, kuriems paskolų išduoti jau nebegalima. Kas tie žmonės, kuriems kredito bendrovės nenori skolinti pinigų?

Pirmiausia reikėtų išskirti darbo bei nuolatinių pajamų neturinčius asmenis, nes būtent jie ir yra ta didžioji dalis žmonių, kuriems jokios finansinės paslaugos Lietuvoje nėra teikiamos. Kodėl? Vartojimo kredito įstatyme yra įtvirtinta nuostata, kad visos paskolas teikiančios bendrovės turi atsižvelgti į priežiūros institucijos keliamus mokumo vertinimo kriterijus. Priežiūros institucija šiuo metu yra Lietuvos bankas ir jis nurodo kaip bendrovės turi tikrinti klientų kreditingumą. Viena labiausiai pabrėžiamų taisyklių  – asmuo turi gauti nuolatines, dar vadinamas – tvarias pajamas, kurios būtų pakankamos visų įmokų padengimui. Tad, vertinant mokumą, kreditoriai atsižvelgia į tai kokią, tvarių pajamų sumą gauna klientas, o dauguma klientų – negauna tos pakankamos sumos.

Taip pat pabrėžti reikia ir prasiskolinusius asmenis, kurie jau vėluoja atsiskaityti su kitomis finansų įstaigomis. Dabar technologijos leidžia greitai pamatyti kokius įsiskolinimus turi asmuo. Tai atliekama kreditingumo vertinimo metu, kuomet naudojamasi skolų administravimo informacine sistema. Ten matoma ar konkretus asmuo vėluoja atsiskaityti su kitomis finansų įstaigomis ar ne. Įdomiausia tai, kad net ir praėjus keliems metams po visiško skolos grąžinimo, informacija lieka toje duomenų bazėje, tad kredito bendrovės gali matyti kada asmuo nesugebėjo laiku atsiskaityti su finansinių paslaugų teikėju. Jeigu buvo nors vienas toks neatsiskaitymas, tai kreditorius vėlgi – paskolos nesuteikia, nes paprasčiausiai – tokiais žmonėmis niekas nepasitiki.