Paskolos gavimo principai

paskolosPirmą kartą tenka susidurti su skolinimusi? Paskolos šiuo metu yra išduodamos tiek bankuose, tiek kreditų unijose, tiek greitųjų kreditų bendrovėse. Taip pat reikėtų žinoti, kad Lietuvoje yra nemažai ir privačių skolintojų, kurie pinigus skolina gana nemažomis sumomis. Kiekvienas ieškantis kredito turi žinoti mūsų šalyje galiojančią tvarką – ji apibrėžia santykius tarp skolininkų bei kreditorių. Kaip bebūtų, ne visos tos sąlygos yra palankios vartotojams, todėl siūlytume pasidomėti svarbiausiais skolinimosi principais.

Atsakingas skolinimasis – tai akcentuoja visi paskolų teikėjai. Turite suprasti, kad laikai, kai kiekvienas užsimanęs pinigų galėdavo skolintis internetu, jau seniai praėjo. Dabar skolinimosi galimybės visiems yra apribotos, tačiau aišku – vieni tų ribų nejaučia, o kitiems tai yra pražūtis, nes tokios galimybės gauti pinigų jiems visai neliko. Pirmiausia, atsakingais asmenimis yra laikomi tie žmonės, kurie prisiima atsakomybę už savo veiksmus, o tai reiškia, kad net ir esant blogai situacijai, tokie žmonės stengiasi grąžinti visas skolas kreditų bendrovėms arba pasinaudoja tokia paslauga kaip – paskolų refinansavimas. Nesąžiningi žmonės apskirtai vengia mokėti paskolos įmokas, todėl suprantama kodėl buvo įvesti tokie apribojimai. Joks prasiskolinęs žmogus Lietuvoje negali gauti kredito nei iš banko, nei iš kokios nors kredito unijos, o apie greitųjų kreditų bendroves visai net nereikėtų svajoti – jų taisyklės ir politika yra dar griežtesnė. Tai gi, vienas pagrindinių skolinimosi principų – atsakomybė.

Savo galimybes pervertinti mėgsta dauguma, tačiau kreditoriai jau tai perprato. Dabar kredito bendrovės vargu ar kam suteikia paskolas, jeigu žmogus yra gaunantis ne itin daug pajamų. Nesvarbu, kad jūsų turite darbą, jūs negalite skolintis, jeigu jūsų galimybės pasiekė ribą. Paprasčiausiai, pradžioje minėjome skolinimosi tvarką, o viena jos sąlygų yra ta, kad asmeniui, kuris kredito įmokoms skiria daugiau negu 40 procentų gaunamų pajamų, paskola nebegali būti išduodama tol, kol įsipareigojimai kitiems kreditoriams nesumažės. Tad apibendrinant – skolintis galite tik su tam tikra riba.

Bene vienas aktualiausių šiai dienai klausimų – kas bus jeigu ištiks bėda ir negalėsite gražinti paskolos? Tai paprasta – kreditoriai imsis veiksmų. Tai reiškia, kad teisiškai jie gali pradėti teisminį arba ikiteisminį skolos išieškojimą, o kurį variantą kredito tiekėjas pasirinks, priklausys nuo jūsų.