Prekiauti internetu dabar gali bene kiekvienas

vokaiEl. parduotuvių skaičius su kiekvienais metais didėja ir tai pastebima ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Dabar prekiauti internetu yra ypač lengva, nes vis dėlto – veiklos formų įregistravimas galimas ir internetu. Tačiau, kai kurie pradedantys prekiautojai nelabai susigaudo nuo ko viską reikėtų pradėti. Internetinių parduotuvių atidarymas gali būti gerokai sudėtingesnis nei atrodo. Tad, jeigu galvojate užsiimti el. prekyba, pirmiausia turite įvertinti viską. Būtina tinkamas pasiruošimas, nes kitu atveju, investuoti pinigai nueis į balą. Internetinių parduotuvių kūrimas nėra toks sudėtingas, jeigu yra reikiamas biudžetas. Tačiau, susiduriama ir su kitais iššūkiais, apie kuriuos ir kalbame žemiau.

Pradedantys prekeiviai pirmiausia turi įvertinti tai, kad išlaidos bus susijusios ne tik su prekių pristatymu bei el. parduotuvių kūrimu, bet ir reklama bei pakavimo medžiagomis. Trumpai tariant, pradedant el. prekybą, būtina pasirūpinti tinkamomis pakavimo priemonėmis. Net ir paprasti vokai kainuoja, o ką jau kalbėti apie kitas pakavimui skirtas medžiagas. Nustatant prekių antkainius, tiesiog būtina įskaičiuoti visas išlaidas, o ne tik prekių savikainą. Tai liečia ir reklamos išlaidas.

Kalbant apie pristatymą, būtina akcentuoti, kad daugelis el. parduotuvių nurodo, jog patys pirkėjai privalo sumokėti visus su prekių pristatymu susijusius mokesčius. Tad, jeigu prekes pristatote per kurjerius, tuomet pasidomėkite kokie būtų tie mokesčiai. Tuos mokesčius turėsite nurodyti iš anksto. Trumpai tariant, pirkėjas turi iš karto matyti kokią kainą už pristatymą teks jam mokėti. Aišku, jeigu nenorite sudaryti nepatogumų, už pristatymą galite mokėti patys, tačiau vėlgi – nepamirškite to įtraukti į bendrą kainą.

Internetinių parduotuvių atidarymas yra labai paprastas. Kalbant apie veiklos įregistravimą, fiziniams asmenims dabar nereikia gaišti daug laiko. Prekybos veikla gali būti registruojama pagal individualios veiklos pažymą. Ją įregistruoti galima internetu ir tai truks vos kelias minutes. Veiklą registruoti reikia mokesčių inspekcijoje.

Mokesčių klausimais taip pat nereikia nerimauti. Jeigu prekybą vykdysite pagal IV pažymą, tuomet mokesčiai bus skaičiuojami nuo jūsų gauto pelno. Pelnas apskaičiuojamas iš visų gautų pajamų atimant visas susijusias išlaidas.