Renkamės automobilio akumuliatorius

Akumuliatorius

Norėdami išsirinkti naują akumuliatorių, turėtumėte atlikti šiokius tokius namų darbus. Pirmiausia, sužinoti jūsų automobilio akumuliatoriaus dydį – išmatavimus. Automobilio akumuliatorius nėra universalus daiktas ir į visus iš eilės automobilius netinka. Vieniems reikia mažesnių, kitiems – didesnių. Dėl šios priežasties ir privalote tiksliai žinoti, kokio aukščio, ilgio ir pločio turi būti akumuliatorius, kad jis į tilptų į taip gana ankštą akumuliatoriaus dėklą, esantį variklyje.

Kai jau žinote išmatavimus, reiktų žinoti ir dar vieną dalyką. Tai paleidžiamoji srovė. Akumuliatoriai gali turėti skirtingas paleidimo sroves, todėl būtina išsiaiškinti, kokia srovė reikalinga būtent jūsų transporto priemonei. Neteisingai pasirinktas akumuliatorius tarnaus trumpiau arba gali būti sugadintas.

Trečias svarbus momentas yra talpa. Kuo ji didesnė, tuo geriau. Talpa matuojama Ah, tad reikia žiūrėti, kad skaičiukas šalia Ah būtų kuo didesnis. Panašiai, kaip ir su telefono baterija, tik ten matuojama mili Ah – mAh.

msg-14534-0-47539400-1484315689_thumbPoliškumas irgi yra svarbus, ypač tuose automobiliuose, kur po kapotu nebelieka vietos improvizacijoms. Paprastai akumuliatorius įstatomas labai tiksliai, kad nejudėtų važiuojant. Sukeitus poliškumą (pliusą su minusiu), variklis paprasčiausiai neužsives. Dėl to ir reiktų žiūrėti, koks jis –  +/-, ar -/+.

Dar vienas svarbus momentas yra gamintojo prekės ženklas. Tikriausiai tokiais prekės ženklais kaip AD, Bosch ar Varta pasitikite?.. Nežinomo gamintojo automobilio akumuliatorius nekelia tokio pasitikėjimo, nors gali būti ir visai neblogas. Dėl to verta rinktis tuos, kuriais pasitikite. Kitas momentas, akumuliatoriaus kaina. Mažai kainuojantys akumuliatoriai gali būti ne itin patikimi, todėl geriau sumokėti daugiau, nei paskui mokėti dvigubai, kaip daro šykštūs vairuotojai.

Rekomenduojama rinktis naują akumuliatorių, o ne pakrautą. Aišku, iš pradžių gerai veiks abu, tačiau naujam yra suteikiama ilgesnė garantija. Kodėl? Pirkdami dėvėtą tiksliai nežinosite, kiek kartų jis buvo perkrautas ir ar profesionaliai atnaujintas. Juk nestovėjote mechanikui už nugaros ir nestebėjote, kaip technikai keičia skysčius ir bando prikelti seną akumuliatorių naujam gyvenimui…

Automobilio akumuliatorius naudojamas automobiliui užvesti, darinėti langams, judinti valytuvus ir aišku, įjungti muziką. Šiuolaikiniuose automobiliuose tokios veiklos yra kur kas daugiau, nei senuose, tad reikalinga ir didesnė talpa.

Pirkite akumuliatorius internetu. Paprastai parduotuvėse rasite keletą pagrindinių išmatavimų  modelių, tuo tarpu internete galite rasti kur kas platesnį asortimentą. Palyginkite kainas ir išsirinkite tinkamiausią akumuliatorių. Jūsų automobilis to vertas ir „padėkos“ geru užsivedimu net esant neigiamai temperatūrai.