Saugokite savo el. bankininkystės duomenis

pinigaiLietuvoje elektroninės bankininkystės sistemomis naudojasi daug žmonių, tačiau pabrėžiama, kad naudojantis saugiais atsiskaitymais reikia pasitelkti ir pagrindinius saugumo kriterijus. Bankų atstovai tvirtina, kad jokiu būdu nereikėtų atmestinai žiūrėti į saugumą, nes dabar dėl technologijų pažangos galima ir skaudžiai nukentėti. Čia labiausiai yra akcentuojamas duomenų saugumas bei kortelių informacija. Sukčiai gauti šiuos duomenis gali gana nesunkiai, todėl žemiau pateikiamos situacijos, kurių turėtų vengti naudojantys banko korteles bei elektroninės bankininkystės sistemas.

Jeigu jūs viešoje vietoje naudojatės nemokamu internetu per bevielio tinklo prieigą, jūs galite smarkiai nukentėti, nes sukčiams nėra sudėtinga įsilaužti į jūsų kompiuterį bei pavogti prisijungimo duomenis. Viešose vietose nėra rekomenduojama jungtis prie interneto bevieliu būdu. Ypač akcentuojamos kavinės bei kitos viešos vietos, kuriose galima naudotis internetu per WI-FI prieigą. Patyrę sukčiai – programišiai gali jums pridaryti bėdų, todėl jungtis prie elektroninės bankininkystės tokiose vietose nėra rekomenduojama. Geriausia būtų jog visus reikalingus darbus atliktumėte namie.

Taip pat reikia nepamiršti, kad banko kortelių informaciją pavogti taip pat nėra sudėtinga, todėl jeigu atsiskaitote prekybos centruose ar kitose vietose, jokiu būdu ilgai nelaikykite banko kortelės atvirtoje vietoje, jog sukčiai negalėtų nurašyti kortelės informacijos. Su kortelės informacija, sukčiai gali pasipelnyti jūsų sąskaita. Jiems nebus sudėtinga panaudoti tokius duomenis aferoms. Paprasčiausiai, jie gali su jūsų kortelės duomenimis atsiskaityti įvairiose elektroninėse parduotuvėse, taip pat tokių kortelių duomenis gali panaudoti suklastotų kortelių gamybai bei pinigų išgryninimui. Bankų korteles turite naudoti atsargiai, jog niekas negalėtų duomenų nusirašyti ir panaudoti jų netinkamiems tikslams.

Kas liečia prisijungimą prie el. bankininkystės sistemos, tai čia taip pat yra akcentuojamos saugios svetainės. Kartais sukčiai sugeba sukurti tokias sistemas, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tarsi patikimos ir priklausančios tam tikram bankui. Visada žiūrėkite adresą svetainės, kurioje norite prisijungti. Jeigu jūs duomenis vesite fiktyvioje svetainėje, tada sukčiai gaus jūsų prisijungimus, o tada jau aišku ką jie galės nuveikti turint galimybę prisijungti prie jūsų paskyros el. bankininkystės sistemoje. Taip yra pavagiami milžiniški pinigai.