Sporto papildai

sporto papildaiŠuo metu sporto papildai yra naudojami ne tik siekiančių priaugti daug raumenų masės, bet ir tų, kurie nori sukurti gražias kūno linijas. Vyrų naudojami sporto papildai nelabai kuo skiriasi nuo moterų, dažniausiai skiriasi papildų vartojimo kiekiai. Tiesa, sportuojant kiekvienas žmogus turi rinktis jam reikalingus papildus, o tai reiškia, kad kiekvienai situacijai galioja skirtingos taisyklės. Papildai turi būti pasirenkami pagal tikslus ir esamą padėtį. Pavyzdžiui, moterys neretai perka papildus, kuriais galima numesti svorio, kitos perka įprastus papildus, bet juos vartoja mažesniais kiekiais, o vyrai, kurie nori būti raumeningi perka šiuos papildus dideliais kiekiais – vartojimas jų taip pat labai intensyvus.

Papildams šiuo metu nelabai yra pakaitalų – vieni bando viską daryti vartodami tinkamus maisto produktus, bet pastebint, kad vien mitybos dėka sunku pasiekti rezultatų, šie žmonės galiausiai nusprendžia išbandyti ir papildus. Tiesa, su mityba viskas yra atliekama daug brangiau. Pavyzdžiui, baltymams gauti, reikės vartoti daug liesos varškės, o ji juk nėra pigi, tuo labiau, kad kiekvienam žmogui reikalingas skirtingas jų kiekis. Kiaušiniai taip pat nėra pigus pasirinkimas, nes jų teks suvartoti daug. Papildai užpildo šią spragą ir reikalingą baltymų dienos normą galima gauti neišleidus daug pinigų.

Taip pat iš sporto papildų galime išskirti aminorūgštis, kurias reikia vartoti tam, kad būtų išvengta raumenų irimo. Jeigu dar tik pradedate sportuoti, turite pastebėti, kad po pirmųjų treniruočių jums labai skauda raumenis, ypač sekančią dieną. Taip yra todėl, kad jūs neapsaugojate savo raumenų nuo irimo, todėl čia aminorūgštys padeda išvengti šių bėdų. Jos ne tik stiprina raumenis, bet ir padeda gerinti ištvermę. Raumenis skauda mažiau, o praėjus kuriam laikui – skausmas visai dingsta, lieka tik sunkumo jausmas rankose bei kitose vietose ir tiek. Aminorūgštis pradžioje reikia vartoti nustatytą kiekį, o vėliau, juos galima vartoti rečiau tam, kad būtų apsisaugojama nuo irimo.

Vitaminai reikalingi tam, kad sporto metu pasišalinusios medžiagos būtų atstatomos. Čia jau kalba eina ne tik apie raumenis – jūsų organizmui bus reikalingas magnis bei kalcis, kurį įsigyti galite sporto papildų parduotuvėse bei vaistinėse.