Sveika gyvensena ir radikalūs pokyčiai

Masazuokliai

Kai pastaruoju aplink mus labai dažnai kalbama apie sveiką gyvenseną ir jos privalumus bei nesveiko ir greito maisto žalą mūsų organizmui, ima atrodyti, kad pakeisti savo gyvenimą teigiama linkme yra labai paprasta ir lengva. Tačiau vos tik pabandome tai padaryti, dažniausiai susiduriame su pačiais įvairiausiais nepatogumais. Trumpiau tariant, mums tampa labai sudėtinga pasiekti norimą rezultatą, nes iki tol nebūname pratę sveikai maitintis, sportuoti ir atlikti daugybę kitų veiksmų, kurie niekada nebuvo būdingi mūsų kasdienybei. Taigi, jei vis dėlto norime pakoreguoti savo gyvenimą ir jį nuspalvinti ryškesnėmis bei įvairesnėmis spalvomis, pokyčius turėtume pradėti palaipsniui. Tai reiškia, kad jokiu būdu negalima forsuoti ir skubėti. Pastebima, kad tuomet, kai žmonės siekia labai greitų pokyčių, dažniausiai suklumpa vos tik pradėję keisti savo gyvenimą. Taip yra todėl, kad protas ir kūnas patiria labai didelį stresą, kurį tampa sudėtinga įveikti net ir labai daug mačiusiam bei patyrusiam žmogui.

Todėl jei norite, kad viskas klostytųsi sėkmingai, turėtumėte sudaryti aiškų ir tikslų planą, kurį palaipsniui įgyvendintumėte. Pavyzdžiui, jei įprastai jūsų kasdienybės mitybos racione yra labai daug nesveiko maisto, neatsisakykite jo viso iš karto. Tai darykite bėgant laikui. Vieną savaitę iš savo mitybos raciono išbraukite bulvių traškučius. Kitą savaitę tą patį padarykite ir su mėsainiais ir bandelėmis. Žinoma, visą tai reikėtų keisti analogiškais tačiau sveikais produktais, tokiu atveju bus lengviau ir paprasčiau persiorientuoti savo organizmui nesukeliant didelio streso.

Be abejo, net ir veikiant palaipsniui ir neskubant, nebus taip lengva, kaip iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti. Vis dėlto, tai yra radikalūs gyvenimo būdo pokyčiai, todėl turėsite dirbti su savo psichologiją ir stengtis pakeisti savo įpročius, kurie susiformavo per daugelį jūsų gyvenimo metų. Kadangi paminėjome įpročius, apie juos galima pakalbėti plačiau. Nes būtent jie yra viso to, ką darome negerai ir neteisingai, kaltininkai. Dažniausiai neigiamą įprotį išsiugdyti yra labai nesudėtinga. Ypač, jei veiksmas, kurį darome, mums kelia didelį malonumą ir pasitenkinimą.

Jei mes imame rūkyti, įprastai labai greitai tai pradedame daryti su dideliu malonumu, nes mūsų organizmas mus apgauna. Trumpiau tariant, mes nebejaučiame labai šlykštaus cigarečių skonio ir nepakeliamo kvapo. Visi receptoriai, kurie būna atsakingi už tikrojo cigarečių skonio ir kvapo pajautimą, yra numalšinami, todėl mums atrodo, kad rūkymas yra labai malonus procesas. Tą patį galima pasakyti ir apie alkoholinių gėrimų vartojimą ar apie nesveiko maisto valgymą. Jei vieną kartą pabandome ir tas kartas mums būna malonus bei keliantis teigiamas emocijas, tikėtina, kad visą tai imsime daryti nuolatos, kol tai mums taps savaime suprantamu įpročiu. Taigi, jei norime gyventi sveikai ir produktyviai, turime pradėti keisti savo įpročius.

Kaip bebūtų, nors tai bus nelengva, nemanykite, kad tai yra neįmanoma. Daugybė žmonių įstengia pakeisti savo gyvenimo būdą ir galiausiai džiaugiasi teigiamais pokyčiais. Todėl jei ir jūs esate pasiryžę keliauti tinkamu keliu, negaiškite ir neieškokite pasiteisinimų – imkitės veiksmų jau dabar. Be abejo, jei imsite labai intensyviai sportuoti ir jūsų kūnas patirs didelį fizinį krūvį, jums gali pagelbėti masazuokliai – tai būtų puiki priemonė, kuri padėtų jums atsipalaiduoti ir nejausti didelės raumenų įtampos. Be to, masažas taip pat leidžia atsigauti ir psichologiškai, nes masažuojant įvairias kūno vietas smegenys gauna atitinkamus signalus, leidžiančius atsipalaiduoti ir tinkamai pailsėti.