Tikėtina, kad neužilgo kreditorių skaičius ir vėl sumažės

paskolosFinansų rinkoje sujudimas – vyriausybė jau sulaukė naujo įstatymo, kurį lieka patvirtinti. Tai – jungtinio finansavimo įstatymas, kuris kaip reikiant sujaukė tarpusavio skolinimu užsiimančių bendrovių bei investuotojų planus. Šis įstatymas, anot svetainės geraskatalogas.lt/finansai-paskolos/kaip-gauti-kredita/, yra dar griežtesnis nei vartojimo kredito įstatymas, nes vis dėlto – apribojimai bus taikomi ne tik tai bendrovei, kuri organizuoja bendrą finansavimą, apriboti bus ir tie patys investuotojai. Žinoma, viskas priklausys nuo vyriausybės, nes mat šis įstatymas dar tik pateiktas, jį dar turi patvirtinti. Dabar vartojimo kreditais besinaudojantys žmonės turi didelį pasirinkimą, nes kreditorių daug – minėtos bendrovės, kreditų įmonės, privatūs skolintojai ir t.t. Bet, po šio įstatymo įsigaliojimo rinka kiek pasikeistų – vėl labiau įsitvirtintų vartojimo kredito teikėjų sąraše įrašytos bendrovės.

Kodėl būtent minėtoms kreditų bendrovėms šis įstatymas būtų naudingas? Todėl, kad tame įstatyme nurodoma, jog tie kas investuoja į paskolas per tokias platformas, negalės išleisti daugiau negu tūkstantį eurų vienoje tokioje sistemoje per 12 mėnesių. Norint skolinti daugiau, teks atitikti reikalavimus. Žinoma, reikalavimai bus dideli – teks nurodyti licencijas, išsilavinimą ir t.t. Kitu atveju ta sistema negalės leisti skolinti pinigų.

Vartojimo kreditų bendrovės džiūgauja dėl to, nes šios sistemos kaip reikiant pakeitė rinką. Tie pokyčiai naudingi buvo vartotojams, nes jungtinio finansavimo sistemos leidžia skolintis daug pigiau nei iš greituosius kreditus teikiančių bendrovių. Jeigu įstatymas įsigalios, tikėtina, kad dauguma jungtinio finansavimo bendrovių ilgai neišsilaikys, nes sumažės investuotojų skaičius. Paprasčiausiai, investuotojams jau nebebus noro gaišti laiką dėl šimto eurų ar mažesnio metinio uždarbio. Norint teikti tokias paskolas, teks įdėti daug pinigų, pastangų ir t.t.

Kaip straipsnyje pasidarykpats.eu/kaip-pasirinkti-geriausia-kredito-bendrove/, tai čia dar klausimas ar šis įstatymas bus patvirtintas, nes vis dėlto – vartojimo kreditų rinka dabar kaip reikiant pelninga net ir sumažinus leidžiamas palūkanas. Jeigu sumažės minėtų sistemų skaičius, tai konkurencija vėl sumažės, o vartojimo kredito bendrovės, matydamos, jog vartotojai neturės pasirinkimo, galbūt vėl pakels palūkanas ir iš to uždirbs didesnius pinigus. Finansų rinka yra pasižyminti didele konkurencija, todėl įstatymų kaita čia yra itin dažna.