Tulpes ir rožes reikėtų auginti kartu ir su kitais augalais

rozesLietuvoje paklausiausiomis gėlėmis laikomos tulpės ir rožės – jas lietuviai perka ištisus metus. Besidomintys gėlininkyste taip pat galvoja, kad šios gėlių rūšys būtų geriausias pasirinkimas, bet reikia pabrėžti, kad norint išauginti gėles ne sezono metu, tenka išleisti nemažai pinigų, nes tam reikia įrangos ir priežiūros. Tai kainuoja gana nepigiai. Pirmiausia reikėtų pasidomėti ne tik populiariausiomis gėlių rūšimis – reikia pasidomėti ir kokios spalvos gėles renkasi pirkėjai. Šitaip išvengsite nereikalingų gėlių auginimo t.y. mažai perkamų gėlių nereikės auginti. Reikėtų atidžiai domėtis ne tik tulpių bei rožių auginimu – reikėtų rinktis ir vazonuose auginamas gėles.

Pradedantiems augintojams visada akcentuojama, kad užsiimti su viena gėlių rūšimi yra gana žalinga, nes pirkėjai visuomet nori įvairumo. Tai reiškia, kad geriausia būtų išsiaiškinti kokias gėles žmonės perka švenčių metu, kokias gėles renkasi auginimui namuose ir t.t. Jeigu jūs vienu kartu išauginsite tulpes ir rožes, bet jų niekas nenorės pirkti, tai galėsite pasiūlyti kitas – galbūt labiau perkamas gėles ir šitaip kompensuosite nuostolius. Būtina akcentuoti, kad ne visais sezonais gėlių prekyba yra labai klestinti.

Verta pastebėti, kad kai kurie naujokai iškart per daug tikisi iš gėlininkystės – pradžioje reikia pažinti rinką ir paskui jai pasiruošti. Kai kuriais atvejais tam tikros gėlės išauginamos išleidžiant daug pinigų t.y. jeigu prasto oro sąlygos, jeigu sugenda inventorius ir t.t. Esant tokiems nesklandumams, įprasta, kad gėlių kaina pakils. Čia ir yra didelė problema – vieni išaugina gėles lengviau ir be didesnių nuostolių, o kitiems sekasi sunkiau. Tad, vieni parduos už mažesnę kainą nei kiti. Jeigu dėl kažkokių problemų jūs pakelsite gėlių kainas, tai įprasta, kad pirkėjai rinksis kitus pardavėjus, todėl jūs galite likti su didžiuliais nuostoliais.

Būtinai viską tinkamai paskaičiuokite ir jokiu būdu nekelkite kainų per daug greitai – jeigu yra kažkokių žalingų faktorių, tiesiog nebandykite to kompensuoti pabrangindami parduodamus augalus, nes galiausiai galite likti su nemažu minusu. Tokiais atvejais bent jau siūloma išlipti su savikaina ir kitame sezone jau būsite tinkamai pasiruošę.