UAB steigimas – vienas iš būdų įteisinti verslą

Verslo kūrimas yra neįmanomas be jo teisinio įregistravimo, nes juk dideles apyvartas darydami, tikrai nedirbsite „šešėlyje“? Kiekvienas žmogus, planuojantis užsiimti verslu, turi pirmiausia apsispręsti kokiais būdais įteisins savo veiklą, o šiuo metu galimybės tai padaryti yra itin plačios. Verta pastebėti, jog ne visos veikos įregistravimo formos yra parankios tam tikrais atvejais, tad šiuo metu vertėtų apžvelgti verslo įregistravimo ir plėtojimo ypatumus, jeigu manote, kad UAB steigimas bus geriausia išeitis.

Pirmiausia, jūs turite suprasti, jog uždaroji akcinė bendrovė yra įregistruojama su tam tikrais reikalavimais, o vienas svarbiausių – įstatinio kapitalo turėjimas. Šiuo metu Lietuvoje uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas turi būti nemažesnis nei 10 000lt. Būtent tokios sumos jums prireiks pradžiai, žinoma, vertėtų nepamiršti ir kitų įmonės registravimo išlaidų.

Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, jog teks mokėti į valstybiniam registrų centrui, jog būtų patikrinamas bei įregistruojamas bendrovės pavadinimas. Tai vėl gi jums sukels šiokių tokių papildomų išlaidų. Žinoma, galima apsieiti ir be didelio išlaidavimo, tačiau jeigu norite, jog viskas būtų nepriekaištinga ir svarbiausia – legalu, tai geriau jau būtų imtis visko pagal visas Lietuvoje galiojančias nuostatas. Registruojant UAB, jūs turėsite nurodyti ir direktorių ir buhalterį. Žinoma, vadovo postą galėsite užimti ir patys, tačiau jeigu norėsite paskirti kitą žmogų, tai nepamirškite darbo kodekso – jūs turėsite jam mokėti pastovų atlyginimą. Kas liečia privalomas buhalterines paslaugas, tai šiuo atveju, jums nėra būtina samdyti buhalterio pilnai darbo dienai. Apskritai jums nėra būtina turėti tokio darbuotojo – jeigu jūsų verslo apimtys pradžioje bus nedidelės, tai tokiu atveju geriausia būtų pasinaudoti tam tikrų bendrovių paslaugomis, kurios atlieka buhalterinę įmonių apskaitą. Tai tikrai sumažins jūsų verslo išlaidas pradžioje.

Kas liečia kitus variantus, tai reikėtų pastebėti, jog kitų asmenų skelbiamas UAB pardavimas taip pat jums gali būti itin naudingas pasirinkimas. Tokiu atveju, kai perkate bendrovę, jūs tiesiog pakeičiate veiklos tikslus ir dirbate jau pagal kitą sritį. Neretai šio bendrovės yra parduodamos net ir pigiau negu patys jų įregistravimo kaštai, tad jeigu norite dirbti turėdami juridinio asmens statusą, tai šis pasirinkimas taip pat gali būti neblogas sprendimas verslo įteisinimo metu.

Visais kitais klausimais, kurie gali kelti rūpesčių, siūlytume konsultuotis su specialistais, kurie dirba būtent įmonių registravimo srityje – jie ne tik galės pakonsultuoti, bet ir padės pačios įmonės registravimo metu ar net viską atliks už jus.

Parengė: Adj.lt